Czy to właściwa dawka leku na bakterie?

Witam, miałam robiony wymaz z cewki moczowej gdzie została wykryta bakteria CANDIDA ALBICANS. (mam też infekcję pochwy)Dostałam lek Itrax 2x1 przez 14 dni. Pytanie 1. czy to właściwa dawka? pytanie 2. czy mój partner mimo iż nie ma żadnych objawów nie powinien też dostać tego samego???

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Candida albicans nie jest bakterią, tylko gatunkiem grzybów zaliczanym do drożdżaków. Pani partner prawdopodobnie nie wymaga leczenia, ponieważ candida stanowi florę fizjologiczną u 40-80% populacji (tylko w pewnych wypadkach grzyb ten jest chorobotwórczy). Co do dawkowania nie mogę się odnieść, ponieważ nie znam pani stanu klinicznego. Najlepiej dopytać o szczegóły lekarza, który zlecił leczenie.