Czy dentysta powinien mi zrobić mostek tymczasowy?

Witam. Mam pytanie, jestem w trakcie robienia mostka dentystycznego, dentysta wyrwal mi 2 zęby, oszlifował 3 jako podstawę do mostka, w tej chwili jestem bez zębów i z obolałymi zębami, gdyż są bez szkliwa, czekam na telefon od dentysty na nowy mostek. Czy dentysta powinien mi zrobić mostek tymczasowy? za te pieniądze które mam zapłacić za mostek? czy muszę osobno zapłacić za mostek tymczasowy?. Dziękuję za odpowiedź.

Uzupełnienie tymczasowe nie jest w cenie podstawowej pracy protetycznej.Jeżeli czas wykonania jest bardzo krótki za zgodą pacjenta można wykonać tylko most ostateczny obniżając w ten sposób koszty.