Czy derealizacja i depersonalizacja mogą mieć coś wspólnego z uszkodzeniem mózgu?

Czy derealizacja i depersonalizacja mogą mieć coś wspólnego z uszkodzeniem mózgu? Czy możliwy jest powrót do całkowitego zdrowia (bez lęków) i przywrócenie emocji? Dziękuję za poradę.

"derealizacja i depersonalizacja", czyli chwilowe zaburzone odczucie postrzegania rzeczywistości i własnej osoby, mogą być związane z zaburzeniami emocjonalnymi, a niekiedy z zaburzeniami napadowymi typu padaczkowego.
Zależy jakie objawy, jak nasilone i czeste, w jakich okolicznościach??
Czy wykonywano badanie EEG?
Wskazane badanie neurologiczne i ocena psychiatryczna