Derealizacja po spożywaniu alkoholu

Witam spozywalem alkohol codziennie przez 3 lata aktualnie nie pije 4 miesiace,mam derealizacje i chciałbym sie dowiedziec czy wlasnie abstynencja odbudowuje teraz neuroprzekaźniki? Jesli jest sie osoba uzalezniona i np przestala spozywac alkohol i teraz go brakuje i dopamina np jest obnizona i potrzeba czasu az sie tzw odbuduje.Tak samo np z serotonina

Derealizacja to zaburzenie psychiczne polegające na odczuwaniu pewnych zmian w otaczającym świecie – świat ten może być według osoby cierpiącej na derealizację np. oddalony, nierealny, nierzeczywisty. Jest inny niż w „zwykłym” odczuciu. Jest to częste zaburzenie występujące w zaburzeniach lękowo-depresyjnych oraz psychotycznych i jest podszyte właśnie lękiem (przed rzeczywistością, przed bardziej lub mniej konkretnymi sytuacjami społecznymi itd). Jego przyczyną jest lęk. Jeśli chodzi o biochemię mózgu, to derealizacja wiąże się ze spadkiem poziomu dopaminy i wzrostem poziomu adrenaliny.
Jeśli chodzi o metody zaradcze to jak najbardziej są to metody farmakologiczne mające na celu wyrównanie stanu chorego. Wprowadzana jest również psychoterapia, która ma na celu przepracowanie lęku, który jest przyczyną derealizacji.

Proszę samemu nie analizowac tylko zapisać się na wizyte u psychiatry i z nim o tym porozmawiać. Zalecam taka konsutlację.

Faktycznie depersonalizacja czy derealizacja bywa związana z zazywaniem substancji psychoaktywnych ( alkohol jest taką), czy skutkiem traumatycznych wydarzeń, trudności, stresem.

Z pewnością to Pana niepokoi, warto więc spotkać się z lekarze specjalistą.

Pozdrawiam