Czy długie stosowanie Otrivinu może zaszkodzić ciąży?

Witam. Jestem w 15 tyg ciazy. Przed ciaza byłam uzależniona od otriwinu. Wyleczyla mnie zalecana przez laryngol8ga masc bactroban do nosa. W 13 tyg przeziębilam się. Zatkany nos nie pozwalał Mo funkcjonować. Nic nie pomagało. Sięgnęłam po otriwin. Uzaleznienie wróciło. Już 10 dni biorę. Czy mogę wziąć masc która mi pomogła? Pytam bo podobno to steryd . Czy masc zaszkodzi dziecku ? Na pewno wyleczy uzaleznienie i pozwoli bez otriwinu oddychać. Boję się bo otriwin nawet dla dzieci nie jest dobry w ciazy.

Preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że lekarz uzna to za absolutnie konieczne. Stosowanie preparatu w okresie ciąży jest dopuszczone jedynie w sytuacji, gdy lekarz uzna to za absolutnie konieczne i w jego ocenie korzyści dla matki przeważają nad ryzykiem dla płodu. Tylko lekarz może ocenić stosunek korzyści do ryzyka w Twoim przypadku.