Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy palenie zaszkodziło płodowi?

Dzień dobry czy mogłam .nie świadomie zaszkodzić dziecku pałac papierosy w 7 tyg nie wiedziałam o ciąży i czy muszę odstawić lek bisocard 2.5 leczę się na nadciśnienie od 13roku życia z góry dziękuję.
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

palenie papierosów w ciąży jest szkodliwe i nie podlega to dyskusji. Zwiększa ono ryzyko wystąpienia wad wrodzonych, odklejenia się łożyska, niedotlenienia i niedożywienia dziecka, a także przedwczesnego porodu czy nawet poronienia.

Czasem jednak zdarza się, że kobieta nieświadomie korzysta z używek zanim dowie się o ciąży. Na tak wczesnym etapie nie powinno to doprowadzić do powyższych komplikacji, jednak rzucenie palenia powinno nastąpić najszybciej jak to możliwe.

Na temat rzucania palenia we wczesnej ciąży wypowiada się nasz ekspert w pytaniu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rzucenie-palenia-papierosow-w-7-tygodniu-ciazy.

Jeśli chodzi o lek Bisocard, to nie jest on wskazany w okresie ciąży. Przyjmowanie go może negatywnie wpływać na rozwój płodu, dlatego warto rozważyć wdrożenie innej metody leczenia. Lek ten można przyjmować tylko jeśli w opinii lekarza będzie to absolutnie konieczne a korzyści dla matki będą większe niż ewentualne ryzyko dla płodu. Proszę więc porozmawiać ze swoim lekarzem.

Podobne pytanie pojawiło się od innego użytkownika i znajduje się tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przyjmowac-bisocard-na-poczatku-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy