Czy długo może potrwać wydzielanie krwawego śluzu?

Witam serdecznie! Wkładkę M*** miałam założoną ze względu na nadmierne krwawienia miesiączkowe, po wcześniejszym jej oczyszczeniu. Głównie w celu ograniczenia krwawień, trochę ponad miesiąc temu. Nurtują mnie następujące pytania: Czy długo może potrwać wydzielanie krwawego śluzu? Jak przy ciągłym, lekkim krwawieniu zaobserwować czas rozpoczęcia i trwania miesiączki? Czy jeśli nie mogę wyczuć nitek wkładki, świadczy to o jej przemieszczeniu, a tym samym braku skuteczności antykoncepcyjnej? Nie odczuwam bólów w podbrzuszu, a śluz od momentu wprowadzenia wkładki jest taki sam gęstawy i zaczerwieniony. Z góry dziękuję za informację.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Delikatne plamienia mogą występować w pierwszych miesiącach stosowania wkładki. Problem powinien ustąpić najpóźniej po 3 miesiącach. Ze względu na problem z wyczuciem nitek należy zastanowić się, czy niepodbarwiony krwią śluz nie jest objawem przemieszczenia wkładki. W tym celu powinna się Pani udać na wizytę kontrolną do ginekologa. Nitki powinny być zawsze wyczuwalne w okolicy ujścia szyjki macicy.

Ze względu na podejrzenie przesunięcia wkładki istnieje prawdopodobieństwo niepełnej skuteczności systemu. Z tego też względu powinna Pani unikać kontaktów seksualnych lub stosować alternatywne metody zabezpieczenia do czasu wizyty u lekarza.

Obecne plamienia nazwała Pani "krwawym śluzem", dlatego zakładam, że nie jest ono intensywne. W pierwszych miesiącach stosowanie miesiączka powinna mieć normalny charakter, a zatem zauważy Pani zwiększoną objętość krwi. Z czasem miesiączki mogą zaniknąć, co będzie spowodowane wpływem wkładki na błonę śluzową macicy.

Pozdrawiam