Czy długość cyklu miesiączkowego ma wpływ na rzeczywisty wiek ciąży?

Czy długość cyklu miesiączkowego ma wpływ na rzeczywisty wiek ciąży? Moje cykle byly 32 dniowe a lekarz obliczył, że moja ciąża powinna mieć 6 tyg ale jest dużo za mała na usg bo widać dopiero sam pęcherzyk i to bardzo malutki. Dostałam Duphaston. Czy możliwe, że moja ciąża jest w rzeczywistości młodsza niż 6 tyg? Pani Doktor nastraszyła mnie, że to może być też pusty pęcherzyk bezzarodkowy.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może być młodsza ciąża. Bez poznania dat ewentualnych stosunków nie można się wypowiedzieć. A nawet je znając trudno przewidzieć termin zapłodnienia. Proponuje pozostać pod opieką lekarza ginekologa.