Czy długotrwale podwyższona bilirubina może negatywnie wpłynąć na zdrowie?

Witam Mam stwierdzony zespół Gilberta (wszystkie próby poza bilirubiną w normie). Gdy moja dieta jest wysoko kaloryczna i nie mam większych aktywności fizycznej to poziom bilirubiny jest w normie. Od około dwóch miesięcy jestem w trakcie odchudzania (ujemny bilans kaloryczny ćwiczenia aerobowe). W badaniach poziom bilirubiny wyszedł 55µmol/l. Poza zażółceniem skóry i oczu nie odczuwam żadnych innych objawów. Czy długotrwale podwyższona bilirubina może negatywnie wpłynąć na zdrowie? Pozdrawiam

Stosowana przez Pana dieta powinna być odpowiednio dobrana - uwzględniając aspekt redukcji masy ciała jak i aktywności fizycznej, którą Pan podejmuje. Kiedy będzie ona prawidłowo ułożona i praktykowana nie powinny występować zażółcenia na skórze. W przypadku wystąpienia żółtawego zabarwienia oczu i skóry należy udać się do lekarza.