Czy długotrwałe przyjmowanie leku Izotek może wpływać niekorzystnie na organizm?

Stosuję już przez dłuższy czas lek Izotek. Kiedyś przez kilka miesięcy po 3 tabletki 20mg dziennie, później miałem przerwę kilkumiesięczną, niestety następnie powróciłem do leku i biorę już kolejne kilka miesięcy po 1 tabletce 10mg dziennie. Czy branie tak silnego leku, bez żadnego zabezpieczania się (np. probiotykami) może wpływać niekorzystnie na organizm, zakwaszać go, wpływać negatywnie na wątrobę, nerki itd?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.