Czy dolegliwości ustąpią same i nie są związane z sercem?

Witam, od dłuższego czasu miewam silne bóle w klatce piersiowej w pobliżu serca. Nasilają się gdy chce nabrać powietrza co czasem uniemożliwia mi pełne oddychanie. Podczas skurczy ból promieniuje do gardła i klatki piersiowej, a czasem atakuje tak silnie ze mam wrażenie pękania i wtedy bol ustępuje. Skurcze pojawiają się niespodziewanie, nawet podczas odpoczynku. Czy potrzebna jest wizyta u kardiologa czy dolegliwości ustąpią same i nie są związane z sercem ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć