Czy doszło do poczęcia podczas stosunku w prezerwatywie?

Witam Dziewczynie spóźnia się okres już 9 dzień. Podczas współżycia zawsze się zabezpieczamy prezerwatywą, sprawdzamy date ważności i szczelność prezerwatywy po stosunku przez nalanie wody. Nigdy nam nie pękła ani się nie zsunęła.Dodatkowo zawsze kończę w prezerwatywie poza dziewczyną. Dziewczynie zawsze się spóźnia okres o 4-6 dni ale aż 9 się jeszcze nie zdarzyło w ostatnim czasie. Planujemy wykonać test ciążowy, ale chciałem się wcześniej upewnić czy istnieją powody do obaw, czy takie spóźnienia się zdarzają bez skutku w postaci ciąży, martwi mnie ta nieskuteczność prezerwatyw przy prawidłowym stosowaniu i nie rozumiem specjalnie z czego może wynikać.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim należy pamiętać, iż żadna metoda antykoncepcji nie daje 100 proc. skuteczności. Przypadki zajścia w ciążę zdarzają się pomimo stosowania zabezpieczenia. Jest to jednak niezbyt częsta sytuacja.

Jeśli prawidłowo stosowali Państwo prezerwatywę, która nie pękła ani nie zsunęła się, to najprawdopodobniej nie ma większych powodów do obaw. Zwłaszcza, iż wspomina Pan, że dziewczyna miewa nieregularne cykle miesiączkowe i menstruacja często się spóźnia. Bardzo możliwe więc, iż przyczyną są nieprawidłowości ginekologiczne bądź zaburzenia hormonalne. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności trzeba wykonać test ciążowy, który w tym momencie powinien już być wiarygodny. Następnie, niezależnie od wyniku należy udać się do ginekologa, by znaleźć przyczynę braku miesiączek w terminie.

Podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/9-dniowe-opoznienie-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/9-dniowe-opoznienie-okresu-a-mozliwosc-ciazy-po-pettingu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/9-dniowe-opoznienie-okresu-a-bol-sutkow-i-przezroczysta-wydzielina-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.