Czy doszło do porażenia nerwu zębodołowego?

Witam, czy przy najprawdopodobniej zapaleniu miazgi zęba mogło dojść do samoczynnego porażenia nerwu zębodołowego ??? W oczekiwaniu na wizytę biorę leki przeciwbólowe i nagle obudziłam się ze zdretwieniem połowy dolnej wargi i brody. Trochę napuchł mi policzek. Myślałam że to przez zbyt mocne leki, ale nadal się to utrzymuje a minęła doba. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 33 LAT 3 tygodnie temu

Bez dokładnej diagnostyki RTG i TK nie da się ocenić co się stało. Może to zdrętwienie jest przez obrzęk policzka spowodowany stanej zapalnym. Trzeba jak najszybciej sprawdzić wszystko w gabinecie.