Czy dotknięcie kulki rtęci jest niebezpieczne dla zdrowia?

Witam. Dziś został rozbity termometr przez mojego szwagra. Oczywiście pomogłam mu ją sprzątać . Zdarzyło mi się przypadkiem dotknąć jedną kuleczke tej rtęci ( miała pewnie mniej niż 1mm średnicy). Wydaje mi się ,że zdołałam ją ściągnąć papierowym ręcznikiem.Do teraz jednak nie daje mi spokoju to czy mogła ona zostać na mojej skórze w jakiejś części, ręce dokładnie umyłam ,ale strach pozostaje. Czy jest szansa ,że mogła ona niepostrzeżenie zostać na mojej skórze i szkodliwie działać?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, raczej nie powinno być większego problemu, groźniejsze są opary rtęci, natomiast taka forma jeżeli miała tylko chwilowy kontakt ze skorą nieuszkodzoną nie powinna mieć wpływu na Pani zdrowie. Pozdrawiam.