Wpływ rtęci na zdrowie

Dzień dobry. 10 lat temu, jako mało doświadczona nastolatka stłukłam kilka termometrów, czym zbytnio się nie przejęłam. Byłam pewna, że wszystkie ślady rtęci dokładnie usunęłam. Dziś, podczas sprzątania w szafie z ubraniami natknęłam się na 5 kuleczek rtęci, których wcześniej nie zauważałam. To znaczy, że przez wiele lat trzymałam na nich swoje ubrania. Rtęć usunęłam, jednak co robić dalej? czy muszę wszystkie swoje ubrania wyrzucić? Jak duży wpływ na moje zdrowie mógł mieć ten metal?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest przewidzieć. bardziej groźne są opary. a czy u Pani występują jakieś objawy? Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.