Czy drętwienie rąk ma związek z kręgosłupem?
Witam. Mój problem zaczął się 1,5 miesiąca temu jak zmieniłam pracę. A mianowicie: bez żadnej przyczyny drętwieją mi ręce, czasem dłonie albo palce. Jak zmienię minimalnie pozycje do w kilka sekund wraca mi czucie (bez uczucia "mrówek"). Bywa, że budzę się bo np. nogi nie czuję lub ręki. Wstaję i od razu przechodzi. Wróżę, że to kłopoty z kręgosłupem. Byłam u lekarza to mi powiedział, "A co pani chce? W tym wieku to chce być pani zdrowa?" Ja mam 36 lat! Do jakiego specjalisty mam się wybrać?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam!
Pani wiek jest piękny i na pewno nie może być przyczyną problemów! Dolegliwości, które Pani opisała wydają się mieć podłoże emocjonalne: nowa praca, nowe środowisko, nowe wymagania - stąd niepokój i być może lęk z częściową somatyzacją.
Należy zrobić badanie fizykalne (lekarz POZ), podstawowe badania laboratoryjne - jeżeli wszystko będzie w normie konieczna konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna i odpowiednie leczenie problemów emocjonalnych.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.