Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dziecko doznało urazu ciemiączka?

Moje pytanie dotyczy ciemiączka, wstawałem z maluchem z łóżka, wydaje mi się że puknąłem go delikatnie w ciemiączko (wstając potknąłem się delikatnie i pochyliłem głowę)ciemiączko jest delikatnie wklęsłe, nie mam pewności czy było ono takie wcześniej. Jeżeli dotknąłem jego główki to z nie dużą siłą.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Wiazanie chusty - kieszonka

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kieszonka.

Witam. Ciemiączko to elastyczne miejsce połączenia kości czaszki, które zarasta z czasem, kiedy kości zaczynają się do siebie zbliżać. Naturalnym jest niewielkie zagłębienie ciemiączka. Jego znaczne obniżenie może świadczyć o odwodnieniu dziecka. Natomiast dotknięcie, czy nawet niewielki ucisk nie jest w stanie odkształcić ciemiączka. To sprężyste połączenie, jest elementem plastycznym np. w gorączce możliwe jest wyczucie jego tętnienia. Niepokojącym objawem jest wypukłe (uniesione) ciemiączko, które zawsze powinno być zweryfikowane przez pediatrę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy