Czy dziecko może się urodzić chore, ponieważ użyłam lakieru?

Witam. W 5tc byłam u fryzjera na układaniu fryzury i użył on lakieru do włosów. Potem dowiedziałam się że jestem w ciąży. Czy dziecko może się urodzić chore?

Dzień dobry,

Proszę nie popadać w panikę. Często kobiety dowiadują się o ciąży między w 6-8 tygodniu, prowadząc jak dotąd niezbyt zdrowy tryb życia. Wiemy, że najważniejsze dla okresu rozwoju płodu są pierwsze 3 miesiące. Pomimo tego, zdecydowana większość dzieci rodzi się zdrowa. Nie należy się zbytnio martwić, że jednorazowy incydent mógł negatywnie wpłynąć na dziecko. I piszę to jako nie tylko kosmetolog, ale i również przyszła mama