Czy kolejne dziecko urodzi się zdrowe?

Mam 3-letniego syna, u którego w wieku 2 lat stwierdzono padaczkę wyłączeniową. Obecnie byłam w ciąży i urodziłam dziecko z genetyczną dysplazją kości, które zmarło z powodu niewydolności oddechowej. Czy decydując się na trzecią ciążę, mam szansę urodzić zdrowe dziecko?

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Na podstawie Pani opisu nie można wyrokować co do tego, czy kolejne dziecko urodzi się całkowicie zdrowe. Na ten fakt ma wpływ wiele czynników. Należą do nich między innymi czynniki genetyczne czy środowiskowe. Wystąpienie niektórych wad nie ma konkretnie ustalonej przyczyny.

W przypadku stwierdzenia wady genetycznej u poprzedniego dziecka powinna Pani udać się na szczegółowe badania do poradni genetycznej. Pozwolą one ocenić ryzyko wystąpienia problemów tej natury przy kolejnych ciążach.