Czy dziecko może spędzać ten czas przy tablecie?

Dzień dobry w roku 2021 córka lat 7 miała operacje na zeza w czerwcu była operacja i chciałbym zapytać czy może siedzieć po 5, 4 godziny przed tabletem przy nauce zdalnej?? Bo się trochę boimy z mężem że to jest zbyt długo dla takiego dziecka proszę o odpowiedź i jak wytłumaczyć Pani nauczycielce że np nie może tyle nie morze bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w sytuacji gdy u Państwa córeczki występują medyczne przesłanki, które mogłyby sugerować, że czas spędzony przed tabletem będzie szkodził jej wzrokowi to na pewno konieczne jest zasięgnięcie porady lekarza okulisty. Czas, który upłynął od operacji zeza wydaje się być jeszcze dosyć krótki i dziecko wymaga należytej troski oraz zadbania o prawidłowe stosowanie urządzeń elektronicznych typu komputer czy tablet właśnie. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu z lekarzem okulistą, który leczy Państwa córkę. Na pewno będzie w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie, a Państwo będziecie mieli jasną podstawę do negocjacji z nauczycielami. Niestety wiadomo, że dzieci nie powinny raczej używać tego typu urządzeń na co dzień, niemniej jednak czasy są trudne i część zajęć szkolnych musiała przenieść się do domu, co niesie ze sobą wiele problemów. Z tego też względu rozmowa z lekarzem, a potem z nauczycielami z pewnością będzie owocna w dobre rozwiązania dla Państwa dziecka.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/poznaj-powody-przez-ktore-twoje-dziecko-nie-mozne-spokojnie-spac-w-nocy/10

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.