Czy dziecko odziedziczyło wirusa opryszczki?

Witam, Mam wirusa opryszczki narzadow plciowych przez 2 lata. Dwa miesiące temu urodziłam przez cesarskie cięcie dziecko. Które leżało przez dwa tyg w szpitalu z podejrzeniem sepsy. Czy dziecko odziedziczylo wirusa ? Czy w ogole nie zagraża mu teraz nic czy może jeszcze coś się stać? Czy moge miec zdrowe dzieci? Jak mam uwazac zeby nie zarazic tym wirusem malenstwa?

Zakażenie przenosi się przez drogę płciową lub ręcę - musi Pani pamiętać o higienie rąk podczas zmian aktywnych na narządach płciowych.
Dziecko mogło zarazić się okołoporodowo przechodząc przez kanał rodny, ale nie było PSN tylko CC, więc tego ryzyka nie widzę,

pozdrawiam serdecznie