Czy dziecko z zaburzeniami lękowymi powinno przyjmować lek Asertin?

Dzień dobry,mam pytanie odnośnie mojego 10 dziecka.Lekarz zdiagnozował zaburzenia lękowe,poprzez wycofanie ,ogromną nieśmiałość (w roku szkolnym)i wśród obcych,problemy z jedzeniem( zjada wybrane przez siebie potrawy)Po leczeniu wszystkich alergii.Syn uczy się świetnie,ma przyjaciół,wsrod dzieci jest kontaktowy,jest lubiany,w czasie wakacji bez lęku .Mamy termin na terapię poznawczo-behawioralna,a do mojej decyzji lek Asertin 50.Nie wiem, czy go podawać,czy nie?Proszę o pomoc . Dziękuję.

Witam,

psychoterapia poznawczo - behawioralna wykazuje skutek podobny do farmakoterapii jest to potwierdzone empirycznie, jeśli obecnie dziecko nie przejawia objawów lękowych dobrze byłoby to skonsultować z lekarzem prowadzącym i wspólnie podjąć decyzję o odroczeniu farmakoterapii.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry pani,

Z mojej strony jestem zdecydowanie przeciwna farmakoterapii, tym bardziej, że u Pani Syna już nastąpił satysfakcjonujący progress...

W leczeniu lęku, polecana jest terapia poznawczo-behawioralna, na którą Pani Syn ma termin.

Ale to do Pani należy decyzja...

Z przesłaniem radości z codzienności
irena.mielnik.madej@gmail.com