Czy dziecku mogło się coś stać?

Witam, jestem w 23 TC, wypiłam herbatę (pół szklanki) myśląc że to zwykła owocowa niestety okazało się że w składzie jest suszony korzeń lukrecji, suszony kwiat hibiskusa. Czy maluchowi może się coś stać, powinnam się gdzieś udać ? Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

kobiety w ciąży rzeczywiście nie powinny spożywać naparów z zawartością hibiskusa i lukrecji, jednak jego jednorazowe wypicie nie powinno wyrządzić dużej szkody. Warto o tym fakcie poinformować ginekologa na najbliższej wizycie, jednak nie istnieje w tym momencie konieczność odbycia wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czego-nie-jesc-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/czego-unikac-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.