Czy dziewczyna mogła zajść w ciążę po dalszym uprawianiu seksu po wytrysku?

Witam. Mam 18 lat i chciałem się poradzić co do pytania powyżej. Oprawiałem sex z moją partnerką (w prezerwatywie) i kiedy ja już skończyłem, to ona nadal nie przestawała i trwało to przez jakąś minutę. Sprawdzałem czy nic nie wypłynęło itp. i wydawało mi się, że nie. Czy jest szansa, że mogło pójść coś nie tak? Prezerwatywa się nie zsunęła, nic z takich rzeczy. Chciałem się poradzić kogoś, bo chcę być pewny jaka jest sytuacja. Pozdrawiam
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety nie można odpowiedzieć Panu jednoznacznie na to pytanie.

Działanie prezerwatywy opiera się na zapobieganiu kontaktu ejakulatu ze środowiskiem pochwy. Jest to metoda mechaniczna, która nie wykazuje wysokiej skuteczności antykoncepcji. Wobec tego zawsze jest ryzyko, że może okazać się nieskuteczna.

Na pewno po każdym stosunku należy umyć członka i zmienić prezerwatywę, ażeby zmniejszyć ryzyko nieskuteczności.

Redakcja abcZdrowie.pl