Czy farbowanie włosów w ciąży może być szkodliwe?

Witam, czy farbowanie włosów w ciąży jest zabronione??? jeśli tak to dlaczego??? kiedy najlepiej jesc kwas foliowy i jakie ewentualnie witaminy w ciąży można stosować procz samego kwasu foliowego??? dziekuje za odpowiedz:)

Co do farbowania włosów to zasadniczo nie ma znaczących przeciwwskazań, choć na pewno nie jest to zalecane ze względu na kontakt z wieloma niebezpiecznymi dla zdrowia składnikami zawartymi w farbach do włosów. Mogą one w niewielkim stopniu przenikać przez skórę lub być wdychane podczas zastosowania ich na głowie, a zatem mogą przeniknąć do Pani organizmu i stamtąd do organizmu dziecka. Najlepiej będzie się wstrzymać z farbowaniem włosów w pierwszym trymestrze, kiedy dziecko jest najbardziej delikatne. Później sugerowałabym ewentualnie poszukanie preparatów do farbowania włosów na bazie naturalnych składników, jakie czasem można znaleźć w aptece.