Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy farbowanie włosów w ciąży może być szkodliwe?

Witam, czy farbowanie włosów w ciąży jest zabronione??? jeśli tak to dlaczego??? kiedy najlepiej jesc kwas foliowy i jakie ewentualnie witaminy w ciąży można stosować procz samego kwasu foliowego??? dziekuje za odpowiedz:)
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Kwas foliowy najlepiej jest zacząć spożywać na 6 miesięcy przed zajściem w ciążę, a jeżeli nie było takiego okresu przygotowującego to natychmiast po uzyskaniu informacji o ciąży. Najlepiej jest stosować złożone preparaty zawierające wszystkie potrzebne dla kobiet ciężarnych składniki, może to być np. Falvit mama. Najlepszym preparatem (choć również dość drogim) jest Femibion Natal Plus z dodatkiem kwasu DHA wspierającego rozwój układu nerwowego u dziecka (związek ten jest w naszej diecie często deficytowy). Podczas zakupu można poprosić o pomoc farmaceutę, który wskaże jakie suplementy diety są dedykowane dla kobiet w ciąży.
Co do farbowania włosów to zasadniczo nie ma znaczących przeciwwskazań, choć na pewno nie jest to zalecane ze względu na kontakt z wieloma niebezpiecznymi dla zdrowia składnikami zawartymi w farbach do włosów. Mogą one w niewielkim stopniu przenikać przez skórę lub być wdychane podczas zastosowania ich na głowie, a zatem mogą przeniknąć do Pani organizmu i stamtąd do organizmu dziecka. Najlepiej będzie się wstrzymać z farbowaniem włosów w pierwszym trymestrze, kiedy dziecko jest najbardziej delikatne. Później sugerowałabym ewentualnie poszukanie preparatów do farbowania włosów na bazie naturalnych składników, jakie czasem można znaleźć w aptece.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy