Czy Gardimax może obniżyć skuteczność Axia Forte?

Witam. Jestem chora-mam infekcję gardła, kaszel-lekarz zapisał mi Gardimax medica spray, Prospan syrop i tabletki Groprinsin. Czy te leki mogą obniżyć skuteczność leków antykoncepcyjnych Axia Forte?

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze nie jest to wykluczone i przez okres stosowania tych leków proponuje stosować dodatkowe mechaniczne metody antykoncepcji