Czy globulki plemnikobójcze i prezerwatywa to dobre zabezpieczenie?

Witam. Przestałam brać tabletki i zastanawiamy się nad zastąpieniem ich w "nagłych" przypadkach globulkami. Dodam że mamy dopiero po 18 lat.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie rozumiem, co ma Pani na myśli pisząc "nagłe" przypadki. Jeśli będzie stosować Pani regularnie prezerwatywę w połączeniu z globulkami, to będzie to bardzo skuteczne zabezpieczenie, nawet w przypadku pęknięcia prezerwatywy szansa na ciążę będzie niska. Jeśli natomiast będzie Pani aplikować globulkę po ewentualnym pęknięciu prezerwatywy, to nie będzie ona już tak skuteczna, ale jednocześnie nie zostawi Pani bez żadnej ochrony. Tak czy inaczej będzie Pani raczej dobrze chroniona przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!