Czy gluten osłabia działanie Nuvaring?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie krążka antykoncepcyjnego Nuvaring. Choruję na celiakię i krążek jest dla mnie lepszym rozwiązaniem niż tabletki, jednak zastanawiam się, czy jeżeli nieświaodmie spożyłabym gluten, któego nie mogę jeść, to czy działanie Nuvaring będzie osłabione? Karolina

Dzień dobry,

nieświadome spożycie glutenu nie powinno mieć wpływu na działanie krążka, przecież stosują go również osoby nie chorujące na celiakię.

Jednakże ze względu na Pani jednostkę chorobową zaleca się bardzo dużo dbałość o jedzenie - spożycie nawet bardzo niewielkiej ilości glutenu działa niekorzystnie na Pani jelita.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga