Czy gronkowiec złocisty jest przeciwwskazaniem do zrobienia tatuażu?

Dzień dobry, chciałbym zapytać czy lekarz rodzinny albo chirurg może wystawić zaświadczenie o tym, że mógłbym zrobić sobie tatuaż ? Dodam,że podczas operacji zostałem poczęstowany gronkowcem złocistym. Czy ma to jakikolwiek wpływ na tatuaż ?

żaden z lekarzy nie wystawi takiego zaświadczenia. Jeżeli jest Pan nosicielem, to Pan ryzykuje zainfekowaniem rany powstałej podczas tatuowania. I Pan będzie za to odpowiedzialny.