Gronkowiec złocisty a możliwość wykonania tatuażu na kostce

Mam gronkowca zlocistego ktury nie ujawnial sie od kilku lat lekka jego odmiane czy moge wykonac sobie maly tatuaz na kostce. Rany na moim ciele goja sie stosunkowo szybko.

Dzień dobry,

Jeśli już zdecydowała się Pani na tatuaż (decyzję proszę jeszcze raz przemyśleć, bo wykonanie tatuażu związane jest z pewnym ryzykiem medycznym - dlatego jeśli już go Pani zrobi, to proszę wybrać jakieś dobre studio, aby zminimalizować ryzyko zarażenia jakąś chorobą) to bycie nosicielem gronkowca złocistego nie jest przeciwwskazaniem, pod warunkiem, że wykonanie tatuażu będzie odbywało się w warunkach aseptycznych, a po zabiegu będzie Pani dbała o to, aby regularnie zmieniać opatrunki i przemywać skórę odpowiednimi środkami. Proszę pamiętać, że zabieg nie powinien być wykonywany w okresie zmniejszonej odporności, tj. infekcji.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz