Czy gronkowiec złocisty uniemożliwia operację?

Witam.Jestem nosicielem gronkowca złocistego.Czekam na operację endoprotezowania stawu biodrowego i tu pojawił sie problem .Nie zostałam przyjęta do szpitala po przeleczeniu i na chwile obecną jestem załamana dlaczego? czy gronkowiec złocisty uniemozliwia operację czy są inne przesłanki .Bardzo proszę o pomoc co mam robić bym, została operowana.Elzbieta z Wrocławia

Duża część pacjentów jest nosicielami gronkowca. Nie jest to przeciwwskazanie do zabiegu. Nie wiadomo na pewno, czy bardzo zwiększa to ryzyko powikłań. Zwykle stosuje się eradykację bakterii z jamy nosowej przez stosowanie donosowe maści Bactroban przez około tydzień.