Powracający gronkowiec złocisty u 3-miesięcznego synka

Witam serdecznie u mojego synka gdy mial 3 miesiące wykryto gronkowca złocistego ,po wielu trudach zwalczyłam go ,lecz tydzień temu znów powróćił .Czy jest jakieś lekarstwo lub sposób na tego pasożyta który strasznie utrudnia zycie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani gdzie wykryto gronkowca złocistego. Proszę bowiem pamiętać, że około 30- 50% naszej populacji stale lub okresowo jest nosicielami tej bakterii.
Nosicielstwo dotyczy najczęściej błony śluzowej przedsionka jamy nosowej, skóry czy też gardła. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą.