Czy grube endometrium oznacza ciążę?

Witam:) bylam u lekarza i powiedzial mi ze mam gruba endometrium i ze to moze byc wczesna ciaza i kazal zrobic test za 9 dni . Czy to oznacza ciaze

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak jak powiedział Pani ginekolog, może oznaczać wczesną ciążę, co należy potwierdzić badaniami kontrolnymi za kilka dni.

Witam. Ciąża jest najczęstszą przyczyną pogrubienia endometrium w związku z czym proponuję postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.