Płyn w zatoce Douglasa i powiększone endometrium

Witam.Wczoraj byłam u ginekologa na usg, zobaczyc czy torbiel pękła lub się wchłonęła.Jajnik czysty, torbieli nie ma.Lekarz na usg zauważył płyn w zatoce douglasa i powiekszone endometrium na 17,5mm. powiedział ze wyglada na wczesna ciaze, lecz doszedł do wniosku ze zbyt duze endometrium jesli bym zaszła w tym cyklu.Jest to mój 22dzień cyklu.Powiedzial ze moze to byc ciaza pozamaciczna.testy negatywne. teraz przyjmuje duphaston i za 5 dni mam powtorzyc test ciazowy.Co z tym endometrium moze byc?
Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę postępować według zaleceń lekarza ginekologa. Proszę wykonać test ciążowy i ponownie zgłosić się do lekarza położnika. Pozdrawiam