Torbiel i płyn w Zatoce Douglasa w 4. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 4 tyg ciąży. Mam32 lata. Zaczęłam mieć różowy śluz. Zeobiono mi min usg dopochwowe...gdzie znaleziono torbiel.i płyn w zatoce Douglasa. Następnego dnia powtórzyli badanie USG. Płynu już nie było torbiel jest 4cm na 4cm. Pytanie nr 1- usg mnie strasznie bolało podczas nacisku na torbiel wyłam z bólu czy to normalne?? Czy płyn w zatoce douglasa może być spowodowany zaparciami i krwawienie z odbytu ? (miałam niedawno gumkowanie hemoroidów) 3-czy taka torbiel jest niebezpieczna?

Lek. Tomasz Budlewski

Bardziej płyn wynika z torbieli, być może wcześniejszej. Ból może wynikać z wielu przyczyn. Konieczne jest dalsza obserwacja i odpowiednie postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.