Czy grubość endometrium 12 mm świadczy o nadejściu miesiączki?

Czy moje endometrium ok. 12 mm świadczy o nadejściu wkrótce miesiączki? Planuje wyjazd, a nie spytałam o to lekarza wczoraj. Renata
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W pierwszej fazie cyklu (do momentu owulacji, dzień, dwa przed owulacją) grubość endometrium powinna mieć co najmniej 8 mm. W drugiej fazie cyklu
(od owulacji do wystąpienia krwawienia, średnio 15-28 dzień cyklu przy regularnych 28-dniowych cyklach) grubość endometrium jest większa. Nie ma specjalnych norm.

Pozdrawiam serdecznie!