Czy grzybica może pojawić się drugi raz w tym samym miejscu na ciele?

Mam pytanie leczyłam głęboka grzybice na pośladkach, brałam trioxal, smarowałam travacortem i micetalem, leczenie trwało 2 miesiące. teraz jak tylko pojawi mi się nawet najmniejsza krostka mam straszny stres i strach że grzybica wróciła. teraz te krostki schodzą po sudocremie czy grzybica może wystąpić drugi raz w tym samym miejscu? tak samo mocno?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej grzybica może wystąpić w tym samym miejscu kolejny raz. Może mieć także takie samo nasilenie. Zdecydowanie proszę zatem uważać, a w przypadku ponownego wystąpienia objawów, odpowiednio wcześnie rozpocząć leczenie.