Czy guzek w piersi, który pojawił się po pierwszym stosunku może mieć związek ze zmianami hormonalnymi?

Witam, od jakiś 2-3 miesięcy mam na piersi mały ok.1cm może mniej guzek, który jest wyczuwalny na piersi nie w środku, czasami maleje i jest miekki a czasami twardszy ale nie jakoś bardzo. Pojawił się niedługo po pierwszym współżyciu.(Mam 22 lata) Czy to moze być przyczyna hormonalna? Na początku myślałam, że to krostka która zniknie, ale nie znika. Proszę o pomoc, lub nakierowanie co to moze być.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl