Czy herbata z grejpfruta jest bezpieczna?

Dzień dobry. Mam nietypowe pytanie odnośnie grejpfrutów. Mając na uwadze ich interakcje z lekami (stale biorę leki na nadciśnienie) nie spożywam ani owoców ani soku. Ale czy bezpieczne jest spożywanie herbat smakowych zawierających w swoim składzie skórkę z tych owoców? I czy możliwe jest bezpieczne stosowanie olejków eterycznych do kominka zawierających wyciąg z owoców? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Dzień dobry,

składniki tego owocu ( kwas) wchodzi w reakcje z lekami nasercowymi do 4 godzi po jego spożyciu. Wiec zachowując tak duży odstęp czasowy można spożywać tak sok jak i owoc czy herbatkę ze skórką. Olejki eteryczne są bezpieczne.

Pozdrawiam