Czy herbata zielona reguluje ciśnienia?

Czy przy nadciśnieniu leczonym lokrenem 20 i acard 75 można pić herbatę ziołową z cytryńca chińskiego. W jednych opisach czytam że reguluje on ciśnienie a w innych że podnosi?!

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję włączyć do diety herbatę i monitorować wartości ciśnienia tętniczego, ponieważ nie wiadomo do końca jak zareaguje Pani organizm. Jeżeli będą zbyt wysokie zawsze można zrezygnować z herbaty. Proszę oczywiście pamiętać aby regularnie stosować leki na nadciśnienie.