Czy intensywne krawienie to oznaka ciąży?

Witam, Chciałam zasięgnąć na szybko opinii kompetentnej osoby. Otóż od niedawna zaczelam stosować antykoncepcję i aktualnie jestem na drugim blistrze. Tabletki zażywałam o stałej porze o godzinie 23. Po skończeniu pierwszego blistra celowością robiłam przerwy i rozpoczęłam drugi blistry. Ósmą jego tabletkę w piątek niestety połączyłam z alkoholem i w zasadzie po pół godziny od przyjęcia zwymiotowalam. Następną miałam wziąć w sobotę ale zapomniałam wziąć i zazylam ją dopiero w niedziele koło poludnia. Zatem przerwa od tabletki do tabletki wynosi od godz 23 w czwartek do godz 12 w niedziele. W międzyczasie odbywałam stosunek kilka razy a a partner kończył we mnie. Czy jest szansa na zajście w ciąże ? Od soboty pojawiło się również plamienie które zamieniło się w dość intensywne krwawienie. Nie wiem jak to wszystko interpretować. Proszę o opinię. Dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zer względu na przerwę w stosowaniu antykoncepcji nie można wykluczyć takiej możliwości. W takim wypadku przed przyjęciem kolejnej tabletki antykoncepcyjnej powinna Pani wykluczyć ciążę.