Czy iść do lekarza z podejrzeniem ciąży?
Witam. moja ostatnia miesiączka miała miejsce 23.02.18. teoretycznie powinnam być teraz w 6 tygodniu (testy ciążowe różnych firm wyszły pozytywne) z tym, że test ciążowy blueclear wykazuje, że jest to 1-2 tydzień od zapłodnienia co jest niemożliwe. Na badaniu ultrasonograficznym nie widać było jeszcze pęcherzyka, a endometrium ma 12mm. Wcześniej miałam problemy z nieregularną miesiączką i niski poziom estradiolu(18pg/ml w fazie folikularnej gdzie norma to 21-251pg/ml). czy to może być ciąża czy jedynie jakieś anomalie hormonalne? czy powinnam udać się ponowanie do lekarza? Kobieta 23 lata

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Sugeruję dla pewności wykonanie badania b-HCG. W przypadku pozytywnego wyniku może być Pani pewna, że jest Pani w ciąży. Jeśli chodzi o wiek ciąży, najbardziej wiarygodne będzie badanie USG. Pozdrawiam!