Czy istnieją skuteczne leki na problemy ze snem?

Witam,palilem marihuanę 10 lat,traktowalem ja glownie jako lek na sen i nerwice Nie pale już miesiąc,ale niestety mam poważne problemy ze snem. Lecze się xanaxem i chloroprotixen zentiva.Jednak nie zawsze pomagają. Czy jest cos skuteczniejeszego na sen?

Dzień dobry!

Przede wszystkim warto byłoby zdiagnozować przyczyny problemów ze snem. Być może jest nią nerwica, stany lękowe, stany depresyjne lub własnie uzależnienie. W zależności od przyczyn, można dostosować odpowiednią formę leczenia. Nie tylko farmakologicznego, ale także np. psychoterapię czy metody treningowe, ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne itp.

Pozdrawiam!

Witam. Może warto zmienić psychiatrę, bowiem inny specjalista może zapisać inne leki. Bardziej korzystne i skuteczne dla Pana. W Polsce są w sprzedaży nieuzależniające leki na bezsenność. Polecałabym tez psychoterapię. Pozdrawiam

Witam,
zapewne znalazł by się skuteczny lek, tylko szczerze zachęcałabym do wizyty u psychiatry, z tego co Pan pisze używał Pan marihuany jako samoleczenia, proszę skonsultować się z psychiatrą w celu dokładniejszej diagnozy, warto byłoby zastanowić się co powoduje ta bezsenność, jak sobie z tym radzić, zapewne dobra byłaby także psychoterapia, jeśli będzie to zasadne zapewne lekarz skieruje Pana (jednocześnie to lekarz psychiatra wystawia skierowanie na terapię bezpłatną w ramach NFZ) do czego zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia.