Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieją skuteczne leki na problemy ze snem?

Witam,palilem marihuanę 10 lat,traktowalem ja glownie jako lek na sen i nerwice Nie pale już miesiąc,ale niestety mam poważne problemy ze snem. Lecze się xanaxem i chloroprotixen zentiva.Jednak nie zawsze pomagają. Czy jest cos skuteczniejeszego na sen?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Dzień dobry!

Przede wszystkim warto byłoby zdiagnozować przyczyny problemów ze snem. Być może jest nią nerwica, stany lękowe, stany depresyjne lub własnie uzależnienie. W zależności od przyczyn, można dostosować odpowiednią formę leczenia. Nie tylko farmakologicznego, ale także np. psychoterapię czy metody treningowe, ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne itp.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam. Może warto zmienić psychiatrę, bowiem inny specjalista może zapisać inne leki. Bardziej korzystne i skuteczne dla Pana. W Polsce są w sprzedaży nieuzależniające leki na bezsenność. Polecałabym tez psychoterapię. Pozdrawiam

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0

Witam,
zapewne znalazł by się skuteczny lek, tylko szczerze zachęcałabym do wizyty u psychiatry, z tego co Pan pisze używał Pan marihuany jako samoleczenia, proszę skonsultować się z psychiatrą w celu dokładniejszej diagnozy, warto byłoby zastanowić się co powoduje ta bezsenność, jak sobie z tym radzić, zapewne dobra byłaby także psychoterapia, jeśli będzie to zasadne zapewne lekarz skieruje Pana (jednocześnie to lekarz psychiatra wystawia skierowanie na terapię bezpłatną w ramach NFZ) do czego zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy