Czy istnieje inna metoda leczenia przewodów żółciowych?

Przed dwoma laty miałam zabieg ERCP przewodów żółciowych (zaleganie żółci - ataki kolki)wykonana została tylko część zabiegu po którym dostałam OZT. teraz znowu miałam atak kolki i lekarz prowadzący mówi o kolejnym ERCP.Moje pytanie - czy istnieje inna metoda np. chirurgiczna wykonania takiego zabiegu -obawiam sie kolejnego OZT.

Witam serdecznie. Oczywiście istnieje możliwość leczenia operacyjnego, nie mniej jednak zabieg ECPW jest znacznie mniej obciążony możliwymi powikłaniami.