Co może być przyczyną poszerzenia przewodów wewnątrzustrojowych, przewodu żółciowego i wspólnego?

Witam , Chciałam się dowiedzieć co może być przyczyną poszerzenia przewodów wewnątrz ustrojowych , przewody żółciowego i wspólnego ? Badanie mrcp wlasnie to wykazało .. kamieni brak , do tego mam bardzo duza żółci w żołądku i biliribina pośrednia i bezposrednia wysoka .. bardzo zle sie czuje byłam juz u roznych lekarzy i nie dostaje konkretnej odpowiedzi .

Poszerzenie przewodów jest pośrednim objawem zamknięcia lub ucisku brodawki Vatera, miejsca w którym przewody te uchodzą do dwunastnicy.
Aby odpowiedzieć na Pani pytanie konieczne jest wykonanie badania ERCP ( endoskopowa cholangiopankreatografia wstępująca ).