Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę w tej sytuacji stosować Proursan?

Witam Państwa! Mam pytanie do gastrologa. Jestem po cholecystektomii, miałem zabieg ECPW z powodu cholestazy żółci. Podczas zabiegu ECPW wykryto owrzodzenia dwunastnicy. Zalecono Proursan na noc. Rano miałem silny ucisk w okolicy dwunastnicy który zniknął całkowicie! po zjedzeniu śniadania. Potem cały dzień miałem nieustanny głód, mimo często spożywanych posiłków w małych ilościach. Głód nasilił się po Proursanie. Byłem rozdrażniony cały dzień. Czy w mojej sytuacji nie ma przeciwwskazań do stosowania Proursanu? Czy stosować tylko na noc?
MĘŻCZYZNA, 51 LAT 11 miesięcy temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Produktu leczniczego Proursan nie należy stosować u pacjentów z:-ostrym zapaleniem pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych-niedrożnością dróg żółciowych (niedrożność przewodu żółciowego wspólnego lub przewodu pęcherzykowego)-częstymi epizodami kolki żółciowej-zwapniałymi kamieniami żółciowymi widocznymi w promieniach rentgenowskich-osłabioną kurczliwością pęcherzyka żółciowegonadwrażliwością na kwasy żółciowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1-po nieudanym zabiegu portoenterostomii lub braku uzyskania poprawy w przepływie żółci u dzieci z niedrożnością dróg żółciowych

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy