Czy istnieje możliwość uodpornienia się organizmu na lek?

witam,od kilku lat próbuję wyleczyć grzybicę paznokci u stóp i nie ma efektu,czy istnieje możliwość uodpornienia się organizmu na lek?poza tym biorąc leki na grzybicę paznokci czy może wystąpić grzybica skóry na stopach?tzn.pęknięcie międzypalcowe i drobne pęcherzyki wypełnione cieczą na grzbiecie stopy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli zastosowane leki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, oznacza to, że konieczna jest modyfikacja leczenia i włączenie innego leku przeciwgrzybiczego. A propos grzybicy stóp to jak najbardziej może ona współistnieć z grzybicą stóp. O szczegółach dotyczących dalszego leczenia proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem.