Czy istnieje ryzyko konfliktu serologiczego?

Witam mam 20lat i jestem w 15tyg ciąży.Niedawno dowiedziałam się,że ojciec mojego dziecka ma wade nerek(zdwojony układ kielichowo-miedniczkowy)Rodzenstwo partnera również ma problemy z nerkami min.wodonercze i kamice nerkowe na te choroby cierpi rowniez kuzynostwo partnera.Bardzo sie boje ze dziecko odziedziczy rownież ta wade.Jakie jest ryzyko i czy poinformowac o tym fakcie ginekologa?.Dodatkowo partner ma grupe krwi 0 rh a ja a rh czy istnieje ryzyko konfliktu serologicznego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Istnieje zwiększone ryzyko rozwoju wady układu moczowego u dziecka, sugeruję porozmawiać o tym z ginekologiem. Ryzyko konfliktu serologicznego istnieje jeśli pani ma gr krwi rh minus a ojciec dziecka rh plus
Pozdrawiam