Czy istnieje szansa na dziecko u 28-latki?

Witam Panien Doktorze. Mam bardzo wazny dla mnie problem. Otoz staramy sie z mezem od ponad roku o dziecko. W lutym mialam poronienie we wczesnym etapie ciazy.od tamtej pory moje cykle wariuja. Teraz jest47 dzien a ja nadal nie mam @. Boli mnie brzuch od 3 dni i od czasu do czasu jajnik. 2 dni temu bylam u ginekologa ktory stwierdzil ze jestem chwile przed okresem bo mam grube endometrium. Stwierdzil tez ze nie bylo owulacji. Czy lekarz chwile przed okresem jest w stanie stwierdzic na pewno ze owulacji nie bylo? Po jakim czasie od pekniecia widac jakies pozostalosci po peknieciu i plyn? Dal mi luteine na wyregulowanie cyklu. Ale czy przy tak dlugich cyklach biorac luteine od 16 dnia nie zablokuje owulacji? A jesli nawet tej owulacji nie bylo to czy po luteinie powroci? Zaproponowalam lelarzowi zeby do tej liteiny dolaczyc lek na stymulacje owulacji ale nie chcial tego zrobic bo stwierdzil ze musi minac rok od poronienia. A ja nie chce czekac tyle czasu nie wiedzac czy ja to owulacje faktycznie przechodze. Jesli nie to mpol roki pojdzie na marne w staraniach. Czemu lekarze nie chce pomoc wczesniej niz przed rokiem. I mam jeszcze jedno pytanie czy endometrium bez owulacji tez jest grube? Prosze o szybka odpowiedz bo ja jestem juz zalamana ciaglymi niepowodzeniami.

Tak, w USG widać dokładnie czy owulacja była czy jeszcze nie. Endometrium swoją drogą zmienia grubość w cyklu, niezależnie od owulacji. odnośnie poronienia i zastosowania stymulacji owulacji, nie ma konieczności raczej aby czekać aż rok. Rok - obecnie 6 mcy - czeka się z wdrożeniem diagnostyki przyczyny problemu z płodnością w przypadku wielu kolejnych niepowodzeń.