Czy ja i moje dziecko możemy zarazić się toksoplazmozą?

Dzień dobry Przed ciąża robiłam badania na toksoplazmoze i okazało się że mam przebyta... Obecnie jestem w 3 miesiącu ciąży robiłam badania i nadal wyszło że przebyta IGG 1309 iu/ml a IGM 0.21iu.ml i wskaźnik Igg minimanie mniejszy od badania sprzed ciąży. Jednak nieraz zapominam się i zdarza mi się zjeść surowe mięso... I w związku z tym moje pytanie czy ja i moje dziecko może w tym przypadku zarazić się toksoplazmoza skoro mam przebyta? Bardzo się o to martwię.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest to wykluczone. nie należy w ciąży spożywać surowego mięsa